پست مدرن - خانه نما مرجع معرفی سازندگان معماران و مشاوره
پست مدرن

پست مدرن

اصطلاح مدرن برای طرح ها و وسایلی به کار می رود که نیازی به تزئینات اضافی ندارند و ظاهری معمولی واندازه ای کوچک و ساده دارند.

طرح های مدرن هنرمندانی چون چارلز ایمس و آرنه ژاکوبسن در نیمه ی اول قرن بیستم همچنان طرفداران بسیاری دارد. در همین دوران ، میس ون درو دیدگاه معروف خود را ( کمترین بهترین است) بیان کرد. این دیدگاه بسیار مناسب این دوره است ، دوره که در آن مدرنیسم در قالب دیوار های ساده و حیط مرتب و جو آرام و منظم نمایان شده است ( که بهترین راه حل برای رهایی از رندگی پر مشغله امروز است ).

نمای زیبا و عالی اساس طراحی داخلی مدرن است که از فضا و نور به منزله ی مهمترین عناصر استفاده می کند. در ساختمان های تجاری ، که اخیرا تبدیل به آپارتمان شده اند ، از مصالح و پرداخت های صنعتی ، مانند آجر و بتون و فلز گاوانیزه ، بسیار استفاده می شود.

برای ایجاد ظاهری مدرن در خانه های کوچک باید از رنگ های روشن ، مانند دیوار های کم رنگ ، کف برهنه و پرده های کوچک ، برای پنجره ها استفاده کرد. استفاده از رنگ های سفید یا خنثی و چوب رنگ روشن و یا انواع شیشه نیز می تواند موثر باشد.

با به کار گیری رنگ های گرم و سطوح چوبی جلا داده شده و همچنین استفاده از رنگ ها و طرح های برجسته می توانید فضای دوستانه ای را پدید آورید. برای رسیدن به این هدف ، به دنبال دیوار هایی با قاب بندی چوبی ، پلاستیک های خمیده ، تخته های چند لایه ی تاشو ، قالی پشمی و فرش کرک دارد باشید.

مصالح پست مدرن

تخته چند لایه ی خمیده و دیوار هایی با قاب بندی چوبی و بوفه های بلند یا کوتاه ، قالی های کرک دار ، پارچه های پشمی رنگی ، رنگ بژ یا قهوه ای و پرتغالی یا سبز درختی و استفاده از طرح های هنرمندان اسکاندیناوی

نمونه های طراحی شده با استفاده از مصالح مدرن

صندلی تاشو و چهار پایه با طراحی چارلز ایمس در ۱۹۵۶

صندلی پروانه ای ۳۱۰۷ با طراحی آرنه ژاکوبسن در ۱۹۵۵

صدنلی بارسلونا با طراحی میس ون در ۱۹۲۹

صندلی لاله با طراحی ایروسارینن از ۱۹۵۵-۱۹۵۶

نورهای ابتکاری با طراحی پل هنینگسن در دهه ۱۹۵۰

خلاصه مقاله
نام مقاله
پست مدرن
چکیده مقاله
اصطلاح مدرن برای طرح ها و وسایلی به کار می رود که نیازی به تزئینات اضافی ندارند و ظاهری معمولی واندازه ای کوچک و ساده دارند.
نویسنده
نام منتشر کننده
خانه نما
لوگو منتشر کننده