معمار نسرین سراجی - خانه نما مرجع معرفی سازندگان معماران و مشاوره
معمار نسرین سراجی

معمار نسرین سراجی

نسرین سراجی یکی از موفق ترین زنان معمار ایرانی است. ایشان در سال ۱۳۳۶ در شهر تهران متولد شدند.

بانوی معمار و معماری، نسرین سراجی فارغ‌التحصیل از انجمن معماری لندن در رشته معماری می باشند. ایشان بعد از فارغ التحصیلی، بلافاصله فعایت خود را در ادارات بزرگ چند ملیتی در بریتانیا آغاز کرد. در همان ابتدا لود که مهندس سراجی با جلوه‌های مختلف و جدید معماری همانند طراحی شرکت‌ها، تفکر عمومی و… آشنا گردید.

این معمار موفق کشورمان در سال ۱۹۸۹ در فرانسه در جشن ۲۰۰ سال انقلاب فرانسه به عنوان یکی از برترین طراحان و برندگان رقابت آزاد، انتخاب گردید.

نسرین سراجی درسال ۱۹۹۰ بعد از انتخاب شدن به عنوان نفر برتر در مسابقه طراحی مرکز موقت آمریکا، شرکت معماری سراجی را در کشور فرانسه تأسیس کرد. این بانوی معمار در سال ۱۹۹۳ در دانشگاه کلمبیا و دانشگاه پرینستون مشغول به تدریس شد و هم اکنون ریاست بخش معماری دانشگاه کرنل را عهده دار است.

خانم سراجی با توجه به توانمندی و خستگی ناپذیری که داشتند، علاوه بر فعالیت های حرفه‌ای که در حوزه طراحی و معماری داشتند در سال ۲۰۰۶ میلادی و با حکم ریاست جمهوری کشور فرانسه به مقام ریاست آکادمی عالی معماری پاریس دست یافت و همان سال مجدداً به عنوان رئیس بخش معماری و آکادمی هنرهای زیبا در شهر وین برگزیده شد.

این معمار همچنین در سال ۲۰۰۶ به گرامیداشت خدماتش در زمینه طراحی و معماری، مقام (Chevalier des Arts et des letters) را از وزیر فرهنگ کشور فرانسه و در سال  میلادی۲۰۰۸ مدال نقره را از انجمن معماری فرانسه و مدال (Chevalier dans lordre national du Mérite)را با حکم ریاست جمهوری فرانسه دریافت کرد.

ایشان دفعات متعددی به عنوان یکی از اعضای هیئت داوران در کشور‌های مختلف انتخاب گردیده است.

برخی از فعالیت‌های نسرین سراجی:

ورود به دانشکده پزشکی – دانشگاه اصفهان

فارغ‌التحصیل دانشکده انجمن معماری، لندن

تاسیس موسسه وآتلیه معماری سراجی در پاریس

خلاصه مقاله
نام مقاله
معمار نسرین سراجی
چکیده مقاله
نسرین سراجی یکی از موفق ترین زنان معمار ایرانی است. ایشان در سال ۱۳۳۶ در شهر تهران متولد شدند. بانوی معمار و معماری، نسرین سراجی فارغ‌التحصیل از انجمن معماری لندن در رشته معماری می باشند. ایشان بعد از فارغ التحصیلی، بلافاصله فعایت خود را در ادارات بزرگ چند ملیتی در بریتانیا آغاز کرد. در همان ابتدا لود که مهندس سراجی با جلوه‌های مختلف و جدید معماری همانند طراحی شرکت‌ها، تفکر عمومی و... آشنا گردید
نویسنده
نام منتشر کننده
خانه نما
لوگو منتشر کننده