معمار بهرام شیردل - خانه نما مرجع معرفی سازندگان معماران و مشاوره
معمار بهرام شیردل

معمار بهرام شیردل

بهرام شیردل معمار برجسته ایرانی در قرن معاصر در سال ۱۳۳۰ در شهر تهران متولد گردید. ایشان در سال ۱۹۷۴ وارد دانشگاه تورنتو کاندا گردیدند و در رشته معماری مشغول به تحصیل شدند و سرانجام در سال ۱۹۷۸ میلادی فارغ‌التحصیل شد.

بهرام شیردل در سال ۱۹۸۲ میلادی دوره تکمیلی و تخصصی معماری را در آکادمی هنری کرنبورک در ایالت میشیگان آمریکا و زیر نظر استاد بزرگی همچون دانیل لیبسکیند گذراند.
ایشان اولین فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان معمار همراه با تاسیس شرکت معماری ” مهندسان مشاور آکس رونو ” در کشور آمریکا و شهر لس‌آنجلس آغاز نمودند و بعد از آن شرکت معماری دیگری را تحت عنوان ” مهندسان مشاور شیردل و کینیپس ” در کشور انگلستان و شهر لندن تاسیس نمودن و به ادامه فعالیت در این کشور پرداختند.

بهرام شیردل شرکت معماری خود را در ایران در سال ۱۳۷۶ تاسیس نمودند و با عنوان ” مهندسان مشاور شیردل و همکاران ” در تهران مشغول به فعالیت های معماری شدند.
معمار شیردل علاوه بر انجام پروژه‌های متعدد معماری، به عنوان مدیر و استاد تخصصی طراحی معماری در دانشکده معماری دانشگاه لندن و همچنین به عنوان مدرس در ” انستیتو معماری کالیفرنیای جنوبی ” دانشگاه هاوارد و برخی دیگر از دانشگاه های کشور آمریکا و اروپا به تدریس معماری پرداخته اند.
معمار بزرگ کشورمان در مسابقات معماری به خاطر طراحی و ساخت پروژه کتابخانه اسکندریه در مصر، تالار همایش “ثارا” در ژاپن به عنوان معمار برتر شناخته شد. یکی دیگر از پروژه های زیبای ایشان کتابخانه کانسای ژاپن که توسط ایشان طراحی گردیده است.

بهرام شیردل در ایران دو پروژه برای موزه ملی آب طراحی نموده و به عنوان ناظر و مشاور در ساخت آن نیز همکاری کرده است.
از دیگر پروژه‌های وی می‌توان به موزه ملی اسکاتلند، طراحی شهری در متاپولیس لوس‌آنجلس اشاره کرد.

سبک معماری بهرام شیردل

سبک طراحی آثار ایشان به سه دسته تقسیم بندی می‌شود:

استفاده از دیاگرام‌های هندسه فولد

استفاده از دیاگرام فرم آثار هنری

استفاده از دیاگرام فرم بدون مرکز

خلاصه مقاله
نام مقاله
معمار بهرام شیردل
چکیده مقاله
بهرام شیردل معمار برجسته ایرانی در قرن معاصر در سال ۱۳۳۰ در شهر تهران متولد گردید. ایشان در سال ۱۹۷۴ وارد دانشگاه تورنتو کاندا گردیدند و در رشته معماری مشغول به تحصیل شدند و سرانجام در سال ۱۹۷۸ میلادی فارغ‌التحصیل شد. بهرام شیردل در سال ۱۹۸۲ میلادی دوره تکمیلی و تخصصی معماری را در آکادمی هنری کرنبورک در ایالت میشیگان آمریکا و زیر نظر استاد بزرگی همچون دانیل لیبسکیند گذراند.
نویسنده
نام منتشر کننده
خانه نما
لوگو منتشر کننده