انتخاب طرح دکوراسیون داخلی - خانه نما مرجع معرفی سازندگان معماران و مشاوره
انتخاب طرح

انتخاب طرح دکوراسیون داخلی

امروزه بیشتر مردم سعی می کنند از طرح های شلوغ در خانه های خود استفاده نکنند ، زیرا خانه های مدرن بسیار ساده و معمولی اند ، ولی اگر شما می خواهید کمی تنوع به اتاق بدهید ، می توانید انتخاب طرح را بنا به سلیقه خود انجام دهید. طرح ها اغلب روی پارچه و کاغذ دیواری به کار گرفته می شوند ، اما می توانید از قالی ، موکت ، لوازم تزئینی ، شابلون ، آویزهای دیواری ، قاب عکس و سفال هم استفاده کنید. انتخاب طرح های ظریف با رنگ های ملایم و آرام بسیار استفاده می شوند در حالی که طرح های درشت با رنگ های روشن تاثیر گذاری بیشتری خواهند داشت.

ترکیب بندی و هارمونی

اگر رنگ بندی طرح های شما از یک تونالیته باشد ، به سرعت با هم هماهنگ می شوند. ترکیب رنگ های ساده به صورت چاپی روی کاغذ ، کاغذ دیواری ، پارچه و کاشی بسیار عالی است ، اما باید انتخاب طرح خود را به دو یا سه طرح مورد محدود کنید ، زیرا بیشتر از آن ظرافت کار شما را از بین می برد. از طرف دیگر ، بعضی از مجموعه ها بسیار محدودند و برای به دست آوردن نتیجه ای بهتر ، باید رنگ یا طرحی متضاد به آنها اضافه کنید. اگر نمونه هایی از رنگ یا مصالح دیگر در دست دارید ، از آنها برای ایجاد مجموعه های جدید استفاده کنید.

یک راه برای هماهنگ کردن رنگ با طرح استفاده از تک رنگ است. به کارگیری یم رنگ و یا استفاده از یک رنگ به همراه رنگ سفید یا رنگ قهوه ای زرفام شما را به هدف مورد نظرتان می رساند.

اگر قرار است طرحتان را روی پارچه اجرا کنید ، استفاده از رنگ های آبی و قرمز و سفید یا سیاه و سفید که درون خود طرح های سنتی گلدار ، طرح برگ و همچنین طرح های چهار خانه یا خلدار یا راه راه دارند بسیار مناسب اند. به ویژه اگر این طرح ها را با رنگ سفید ساده روی پارچه ی نخی و کتانی چرک استفاده کنید.

هنگام استفاده از کاغذ دیواری ، تنها از یک طرح استفاده کنید ؛ مثل طرح خود دیوار ، و مطمئن شوید که سایر طرح ها ، چه از نظر سبک و چه از نظر رنگ ، هماهنگی لازم را دارند.

اگر فرش شما دارای طرح است ، سعی کنید از وسایلی هم رنگ و هماهنگ با آن استفاده کنید و اگر احساس آرامش نمی کنید بیشتر از وسایل ساده استفاده کنید.

طرح های دوره ای خاص مانند دهه ی ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ ، همگی سبکی مشترک دارند. مانند طرح های هندسی ساده ی پارچه های کتان گلدار که یادآور خاطرات گذشته اند.

ترکیب طرح های ساده با رنگ های طبیعی الیاف بومی بسیار دلنشین است. به دلیل تنوع طرح و رنگ فرش های شرقی می توانید چند تخه از آنها را در یک اتاق ساده استفاده کنید. به وسیله رنگ ها و طرح های براق و درخشنده می توانید اتاقتان را روشن کنید و رنگی خنثی ایجاد کنید. بهترین طرح ها ، بزرگ ، برجسته و روشن اند. سعی کنید آنها را در شیئی ، مانند پرده یا قالی یا صندلی راحتی یا یکی از دیواره ها ، اجرا کنید.

 

خلاصه مقاله
نام مقاله
انتخاب طرح دکوراسیون داخلی
چکیده مقاله
اگر شما می خواهید کمی تنوع به اتاق بدهید ، می توانید انتخاب طرح را بنا به سلیقه خود انجام دهید.طرح های ظریف با رنگ های ملایم و آرام بسیار استفاده می شوند
نویسنده
نام منتشر کننده
خانه نما
لوگو منتشر کننده